Piknik, okolica
Staramy się aby nasz bieg był atrakcyjny zarówno dla samych biegaczy jak i kibiców. W strefie startu mety organizujemy jarmark produktów lokalnych oraz gry i zabawy dla najmłodszych.
Jarmark
Wszystkich uczestników biegu oraz ich kibiców zapraszamy na Jarmark oraz wspólne biesiadowanie.
Podczas imprezy spotkacie u nas wielu ciekawych gości, a wśród nich stoisko akcji BIEGAM DLA SZAJBY wspierającej leczenia naszego małego przyjaciela. Na wszystkich czeka również smakowite menu Karczmy Parchatka, liczne przysmaki z grilla, znakomite chłodne piwo oraz przepyszne wegetariańskie leczo dla wszystkich biegaczy. Dla ochłody oczywiście lody Ponadto co roku zapraszamy wystawców oferujących wyroby lokalne m.in. miody, dżemy, sery, soki i wiele wiele innych smakołyków 🙂
Gry i zabawy
Dla wszystkich uczestników naszej niezwykłej imprezy szykujemy wiele atrakcji, tak aby nikomu u nas się nie nudziło. Podczas gdy rodzice będą zmagać się z trudami szlaku wąwozów, zadbamy o dobrą zabawę naszych milusińskich.
Ponadto zapraszamy wszystkich do udziału w SZTAFECIE SEROWEJ na stok oraz na BIEG NA STOK dla dzieci.
Jeśli planujecie przyjechać z pociechami, dajcie nam znać o tym i o ich wieku, abyśmy jeszcze lepiej się przygotowali. Zastrzegamy jednak, że dzieci nie będą pod opieką organizatora.
Okolica
Niewiele jest takich miejsc w Polsce, trudno szukać podobnych nawet w całej Europie. Trzy piękne miasta wraz z okolicami czekają na każdego, kto chce aktywnie spędzić czas, bądź szuka miejsca, w którym znajdzie chwile wytchnienia.
Puławy to miasto, gdzie doskonale widać połączenie tradycji z nowoczesnością, wszystko z zachowaniem wspaniałych walorów przyrodniczych całej okolicy.
W mieście znajduje się Pałac Czartoryskich wraz z otaczającym go angielskim ogrodem, który został zrealizowany przez samego Jamaes’a Savage’a. Zbudowany w latach 1671 – 1676 rozkwitł dzięki zaangażowaniu rodów Sieniawskich oraz Czartoryskich. Za sprawą Izabelli i Adama Kazimierza Czartoryskich na przełomie XVIII i XIX wieku w Puławach zaczęło funkcjonować pierwsze w Polsce muzeum narodowe. Spacerując parkiem warto zobaczyć m.in. Świątynię Sybilli, Domek Gotycki, Pałac Marynki, Schody Angielskie czy Bramę Rzymską.
Amatorzy aktywnego wypoczynku na wodzie znajdą w Puławach nowoczesny obiekt rekreacyjno – wypoczynkowy. Marina Puławy to miejsce, gdzie możemy wypożyczyć sprzęt do pływania, rowery czy też wspólnie z rodziną korzystać z pola campingowego i camperowego. Na terenie Mariny mieszczą się również place zabaw dla dzieci, gdzie nasze pociechy bezpiecznie będą mogły oddać się zabawie. Istnieje także możliwość skorzystania z dwupoziomowego parkingu, odwiedzenia restauracji, czy też wykorzystania sali konferencyjnej z kominkiem oraz sprzętem multimedialnym.
Kazimierz Dolny niewątpliwie jest perłą naszego regionu. Doceniany przez artystów z całego świata jako miejsce realizacji własnych talentów. W 1994 roku cały zespół urbanistyczno – architektoniczno – krajobrazowy został uznany za Pomnik Historii. Lista zabytków jest imponująca. Na uwagę zasługuje Rynek wybrukowany kocimi łbami z charakterystyczną studnią na środku. Z tego miejsca dokładnie widać zamek, wieżę strażniczą oraz farę. Z punktu widokowego jakim jest Góra Trzech Krzyży, zobaczymy niesamowitą panoramę na cały Kazimierz Dolny i okolice oraz Małopolski Przełom Wisły. O uroku Kazimierza stanowią również przepiękne kamienice w stylu renesansowym, czy też manierystycznym oraz typowe dla Kazimierza spichlerze.
W Kazimierzu Dolnym organizowany jest już po raz siódmy festiwal “Dwa Brzegi”. W tym roku odbędzie się on w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2013. Jest to wspaniała okazja dla biegaczy startujących w “Biegu Szlak Trafi” do zapoznania się z przeróżnymi gatunkami filmów, obejrzenia ich na dużym ekranie za niewielką cenę. Jest to szansa spotkania aktorów, reżyserów, muzyków, jak i pisarzy.
Wąwozy lessowe, znajdujące się na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, zachęcają do aktywnego wypoczynku w przepięknej atmosferze. Różnice wysokości pomiędzy dnem doliny Wisły, a krawędzią płaskowyżu dochodzą do 90 metrów. Płaskowyż pocięty jest ogromną ilością przepięknych lessowych wąwozów, których głębokość dochodzi do nawet 30 metrów. Procesy erozyjne nieustająco zmieniają krajobraz wąwozów. Na terenie parku znajduje się ich niezliczona ilość, każdy na swój sposób jest inny. Do najpopularniejszych należą: Korzeniowy Dół, Plebani Dół, Wąwóz Małachowskiego, Norowy Dół, Kamienny Dół oraz Chałajowy Dół. Niespotykany wygląd wąwozów oraz ogromna ilość unikatowych gatunków roślin i zwierząt, na pewno zachęcają do częstych spacerów oraz wycieczek rowerowych.
Po drugiej stronie Wisły znajduje się spokojne i urokliwe miasteczko Janowiec. Główną atrakcją turystyczną jest oczywiście zamek wraz z dworem, spichlerzem i zabudowaniami gospodarczymi. Dawniej wszystko należało do rodów magnackich Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Obecnie zamek to ogromna, konsekwentnie remontowana ruina z częściowo zachowanymi wieżami, basztami oraz ciągiem budynków i murów kurtynowych. Wewnątrz budynek bramy okalają zrekonstruowane krużganki, które prowadzą na tarasy widokowe, z których rozciąga się niepowtarzalna panorama doliny Wisły, widok na Równinę Radomską oraz przy dobrej widoczności na Góry Świętokrzyskie.
Bez wątpienia każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W każdym z miejsc można podziwiać niesamowite krajobrazy, wspaniałe zabytki oraz spróbować niezwykle smacznej kuchni regionalnej. Poza tym niecodzienne walory przyrodnicze zachęcają do uprawiania różnych form turystyki aktywnej. Startując w “Biegu Szlak Trafi” będziesz miał okazję nie tylko sprawdzić się w biegu przełajowym, ale i wybrać wraz z rodziną na wycieczkę po uroczych zakątkach miast otulających Kazimierski Park Krajobrazowy.
Newsletter
Nie przegap ważnych informacji!
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi.